• Zmiana w opłatach

Od dnia 1 stycznia 2023 r. ulegają zmianie następujące opłaty:

1. Stawka dzienna za wyżywienie wyniesie 8,60 zł.

2. Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu za każdą rozpoczętą godzinę wyniesie 1,14 zł.

Podstawa prawna:

1. Zarządzenie nr 15/2022 Dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 73 w Białymstoku z dn. 12 grudnia 2022 r. w sprawie zasad funkcjonowania stołówki przedszkolnej, w uzgodnieniu

z Prezydentem Miasta Białegostoku.

1. Uchwała Nr LXIII/884/22 Rady Miasta Białystok z dnia 20 grudnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez gminę Białystok jednostkach oświatowych.

• Jasełka w gr V

• Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy V Motylki
            na spotkanie Jasełkowe,
            które odbędzie się 16.12.2022r (piątek) o godzinie 16.00

• Zapraszamy do udziału w projektach realizowanych przez Bibliotekę

• O projekcie:

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.